43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Прогресу,7
 
 
Департамент фінансів
Волинської обласної державної адміністрації
 
 
[ Вітаємо Вас на нашому оновленому веб-сайті. Всі зауваження, побажання та пропозиції по роботі веб-сайту надсилайте на електронну адресу post@gfin.voladm.gov.ua ]
 
 
Курси валют

Курс доллара     Погода в Луцке
Голосування
Чи задоволені Ви рівнем своїх доходів?
Департаментом фінансів облдержадміністрації доопрацьовано проєкт обласного бюджету на 2021 рік

  Ураховуючи неприйняття проєкту обласного бюджету на 2021 рік у терміни, визначені бюджетним законодавством, з метою недопущення правової колізії у зв'язку з невідповідністю рішення про обласний бюджет Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», департаментом фінансів облдержадміністрації розроблено новий проєкт рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2021 рік». При формуванні нового проєкту  враховані прийняті на державному рівні у грудні 2020 року зміни до бюджетного законодавства, уточнення окремих міжбюджетних трансфертів з державного бюджету обласному бюджету та зміни до бюджетної класифікації витрат.

  Під час розгляду 15 грудня 2020 року у другому читанні і прийняття в цілому Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. № 4100-д) Верховною Радою України, як виняток, підтримано пропозицію щодо продовження зарахування у 2021 році 13,44% акцизного податку з пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.

  У зв'язку з цим, у Законі України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» обсяг субвенції з державного бюджету  на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах для місцевих бюджетів області порівняно з попередніми показниками зменшено на 108 млн гривень.

  У доопрацьованому проєкті рішення враховано відповідне зменшення субвенції у доходах та, на підставі нового бюджетного запиту департаменту інфраструктури облдержадміністрації, - у витратах обласного бюджету.

  Враховуючи продовження зарахування до місцевих бюджетів у 2021 році коштів від оподаткування пального, у наступному році суттєво змінюється баланс фінансових ресурсів окремих бюджетів області.

  З урахуванням наведеного, розпорядженням голови облдержадміністрації від 21 грудня 2020 року № 758 затверджено новий Порядок розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я на 2021 рік між обласним бюджетом та місцевими бюджетами  області, який передбачає перегляд дотації для найбільш спроможних бюджетів зі значними надходженнями від оподаткування пального та спрямування додаткових коштів до найменш фінансово спроможних бюджетів області.

  Після прийняття державного бюджету на наступний рік залишається незмінною редакція статті 1036 Бюджетного кодексу України, відповідно до якої розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я здійснюється між місцевими бюджетами у порядку, визначеному обласними державними адміністраціями, за погодженням з Кабінетом Міністрів України та затверджується рішенням про обласний бюджет.

  При цьому, в остаточній редакції Кодексу відсутня норма щодо розподілу 50 відсотків коштів дотації за підсумками виконання місцевих бюджетів за 6-ть місяців, що дозволяє спрямувати відповідно до попередньо поданого бюджетного запиту управлінню освіти і науки облдержадміністрації кошти додаткової дотації на ІІ-ге півріччя 2021 року, які раніше у проєкті рішення були зарезервовані без розподілу.

  Головним розпорядником коштів - обласною радою подано листом від 24.12.2020 № 1859/60/2-20 департаменту фінансів облдержадміністрації додаткові пропозиції щодо врахування у показниках проєкту обласного бюджету на 2021 рік надходжень до спеціального фонду коштів міжнародної технічної допомоги обсягом 818,6 тис. гривень. Зазначені кошти спрямовуються на співфінансування проєкту «Українсько-польське поозер'я - край легенд: відкрий та насолоджуйся незвіданим» у межах  реалізації  заходів  Регіональної програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва на 2018 - 2021 роки.

  Крім цього, Міністерством фінансів України 17 грудня 2020 року наказом № 781 викладено у новій редакції Типову програмну класифікацію видатків та кредитування місцевого бюджету. Зміни класифікації витрат, у першу чергу, передбачають виокремлення у окремі бюджетні програми витрат обласного бюджету, що здійснюються за рахунок освітньої субвенції та субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. Відповідні зміни бюджетної класифікації витрат відображені у додатках до доопрацьованого проєкту рішення.

  Таким чином, доопрацьований проєкт рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2021 рік» підготовлено відповідно до положень Бюджетного кодексу України з урахуванням змін, унесених до нього 15 грудня 2020 року, прийнятого Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», та чинної з 01 січня 2021 року бюджетної класифікації витрат. Показники міжбюджетних відносин сформовано на основі нової системи територіальної організації влади з урахуванням положень постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».

 

  З текстом рішення, додатками до нього та пояснювальною запискою можна ознайомитись за посиланням http://www.finance.voladm.gov.ua/articles/id-1831/.

 

 

 
 
   
 
 
Технічна підтримка Веб-студія ТРЕК Дія. Цифрова освіта Волинська обласна державна адміністрація Веб-портал органів виконавчої влади Інтернет-представництво Президента України