43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Прогресу,7
 
 
Департамент фінансів
Волинської обласної державної адміністрації
 
 
[ Вітаємо Вас на нашому оновленому веб-сайті. Всі зауваження, побажання та пропозиції по роботі веб-сайту надсилайте на електронну адресу post@gfin.voladm.gov.ua ]
 
 
Курси валют

Курс доллара     Погода в Луцке
Голосування
Чи задоволені Ви рівнем своїх доходів?
Департаментом фінансів облдержадміністрації закінчено роботу над формуванням прогнозу обласного бюджету на 2022-2024 роки.

 

12 червня цього року департаментом фінансів облдержадміністрації закінчено роботу над формуванням прогнозу обласного бюджету на 2022-2024 роки та подано відповідний документ середньострокового планування обласній державній адміністрації.

Статтею 751 Бюджетного кодексу України передбачено, що місцевий фінансовий орган щороку спільно з іншими головними розпорядниками бюджетних коштів відповідно до цілей та пріоритетів, визначених у прогнозних та програмних документах економічного і соціального розвитку України і відповідної території, та з урахуванням Бюджетної декларації складає прогноз місцевого бюджету - документ середньострокового бюджетного планування, що визначає показники місцевого бюджету на середньостроковий період і є основою для складання проєкту місцевого бюджету.

Місцеві державні адміністрації не пізніше 1 вересня року, що передує плановому, розглядають та схвалюють прогнози відповідних місцевих бюджетів і в п'ятиденний строк подають їх разом із фінансово-економічним обґрунтуванням до відповідних місцевих рад для розгляду в порядку, визначеному відповідними радами.

У 2022-2024 роках загальні ресурсні можливості обласного бюджету складуть 8,1 млрд грн, з яких:

- 2022 рік - 2,5 млрд грн;

- 2023 рік - 2,7 млрд грн;

- 2024 рік - 2,9 млрд гривень.

У складі доходів обласного бюджету у середньостроковій перспективі власні доходи складатимуть 1,2-1,4 млрд грн (46,1-47,5 відсотка від загального обсягу доходів), ще 1,3-1,5 млрд грн припадатиме на міжбюджетні трансферти.

Разом з тим, враховуючи, що середньострокове бюджетне планування в Україні вперше реалізується на місцевому рівні і не пройшло належного опробування на державному рівні, існують значні зовнішні та внутрішні ризики змін прогнозних показників, визначених у Прогнозі, у тому числі вже при підготовці проєкту обласного бюджету на 2022 рік.

У першу чергу, слід відмітити, що відсутність у попередніх роках на державному рівні належного взаємозв'язку між стратегічними цілями розвитку держави та бюджетною політикою може призвести до суттєвого перегляду показників соціальних стандартів та міжбюджетних трансфертів при затвердженні державного бюджету України на 2022 рік.

На державному рівні при складанні середньострокового прогнозу не розподілено між місцевими бюджетами значні обсяги міжбюджетних трансфертів, пов'язаних з безпосереднім фінансуванням окремих витрат місцевих бюджетів та здійсненням державної підтримки регіонального розвитку, що унеможливлює ефективне планування відповідних витрат на місцевому рівні, у тому числі прогнозування витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів для співфінансування інвестиційних проєктів.

Також є необхідність в упорядкуванні мережі бюджетних установ та витрат обласного бюджету. Прийняття обласною радою відповідних рішень може призвести до суттєвих відхилень як у фінансових показниках, так і показниках досягнення цілей державної політики на обласному рівні.

 

З прогнозом та його фінансово-економічним обґрунтуванням можна ознайомитись за посиланням http://www.finance.voladm.gov.ua/articles/id-2055/.

 

 

 
 
   
 
 
Технічна підтримка Веб-студія ТРЕК Волинська обласна державна адміністрація Веб-портал органів виконавчої влади Інтернет-представництво Президента України